Celková výše cílových částek spoření právě dosáhla 16 826 695 735 Kč. 251 554 836 Přihlášení klienta

Češi letos investují do cenných kovů o desítky procent více

25. července 2016

Češi mají v době politických a ekonomických nejistot stále větší zájem o investice do drahých kovů. Největší firmy na trhu zaznamenaly růst prodejů o desítky procent, vyplývá z ankety ČTK.
Lídr českého trhu s investičním zlatem a stříbrem Golden Gate CZ v pololetí proti stejnému období loni eviduje 60 procentní nárůst počtu uzavřených smluv. Celkem společnost prodala 422 kilogramů zlata a 2934 kilogramů investičního stříbra za celkem 506 milionů korun. Tržby klenotnictví ALO Diamonds, které se specializuje na prodej diamantů, za první pololetí vzrostly o 30 procent.
Značný zájem mají v posledních měsících investoři především o stříbro. Jestliže v roce 2015 nakoupili v Golden Gate v prvním pololetí dvě tuny stříbra, nyní prodeje stouply o 900 kilogramů. Cena stříbra je na vzestupu. Za posledních pět měsíců vzrostla o vice než 25 procent.
Investoři zlato a stříbro vyhledávají především kvůli jistotě, jakou cenné kovy historicky poskytují. „Mnozí nevěří finančním trhům a hledají alternativy. Ukázalo se to i poté, co Velká Británie v referendu rozhodla o vystoupení z EU, což mělo na finanční trhy značný dopad. Zájem investorů o zlato i stříbro okamžitě vzrostl a začaly stoupat i ceny investičních kovů, uvedl předseda představenstva Golden Gate Vladimír Brůna.
Společnost Zlato prodala podle předběžných výsledků za první polovinu letošního roku 110 kg investičního zlata v celkové hodnotě 125 milionů Kč. „Firma vstoupila na tuzemský trh až na sklonku loňského roku jako konsorcium několika předních hráčů, takže pro výsledky není meziroční srovnání. Ale v porovnání s koncem roku 2015 zaznamenáváme zvýšení prodejů jak kvůli narůstajícímu ekonomickému riziku, tak nejistotě a drasticky nízkým úrokovým sazbám, ale především díky výraznému růstu ceny zlata, které od začátku roku přidalo 24 procent,“ uvedl ředitel společnosti Libor Křapka.
Obavy z dopadů brexitu, nadcházející nejistota před volbami v USA, ale především patová situace centrálních bank západního světa a s ní spojená další nadcházející kola tištění peněz, by podle jeho odhadu měly ceny zlata před koncem tohoto roku ještě výrazně zvýšit.

Zdroj: http://roklen24.cz/a/wPj5D/cesi-letos-investuji-do-cennych-kovu-o-desitky-procent-vice

Tento článek si můžete přečíst také zde:

http://zpravy.e15.cz/burzy-a-trhy/komodity/cesi-letos-investuji-do-cennych-kovu-o-desitky-procent-vice-1310756

http://zpravy.aktualne.cz/finance/zajem-o-investice-do-cennych-kovu-vyrazne-roste-hlasi-tuzems/r~042110f0526d11e6a4100025900fea04/

http://www.denik.cz/ekonomika/cesi-letos-investuji-do-cennych-kovu-o-desitky-procent-vice-20160725.html

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/cesi-letos-investuji-do-cennych-kovu-o-desitky-procent-vice_392055.html

http://www.investujeme.cz/o-zlato-a-cenne-kovy-je-opet-zajem/