Doporučené akce

Jak bezpečně splatit hypotéku

Přednáška Pavla Ryby, jak zvládnout hypotéku navzdory rostoucím sazbám a změnám v ekonomice

Hypoteční trh v České republice zažil loni zlomový rok. Česká národní banka pětkrát zvýšila úrokové sazby a zpřísnila hypotékám pravidla. Po několika letech extrémně nízkých úroků proto došlo k jejich výraznému růstu. Ještě donedávna se úroky pohybovaly na úrovni 1,5 %, na začátku roku 2019 už překročily 3 % a rozhodně to není konec. Rostoucí sazby budou pro mnoho majitelů hypoték znamenat velký zásah do rodinného rozpočtu, a někdy dokonce ovlivní jejich schopnost splácet. Jak se na nadcházející situaci připravit? Jak se bude dále vyvíjet trh s nemovitostmi? Jak si správně vytvořit kvalitní finanční rezervu a jakou roli v tom hrají drahé kovy? Na tyto a další otázky vám odpoví nová přednáška Pavla Ryby „Jak bezpečně splatit hypotéku“. Těšit se na ni můžete v průběhu letošního roku, opět v prostorách pražské VŠE i v regionech.

Cykly bohatství

Ekonomická přednáška vysvětluje principy fungování ekonomických cyklů a to, jaký mají vliv na ceny dluhopisů, akcií, nemovitostí a komodit. Zjistíte, v jaké fázi cyklu se právě nacházíme, a naučíte se, jak si vybudovat vlastní cyklus bohatství.

Přednášky Cykly bohatství v sobě obsahují celou investiční filozofii Golden Gate. Doporučujeme nakupovat drahé kovy, protože jsou právě teď velmi podhodnocené. „Chytrý investor nakupuje aktiva, když jsou levná a prodává je, když zhodnotí. Zlato jako jedno z mála aktiv prošlo cenovou korekcí. Akcie, dluhopisy i nemovitosti jsou nyní na vrcholu, ale zlato je právě teď v nemilosti investorů, a proto levné. Navíc na rozdíl od produktů typu stavební nebo penzijní pojištění, u zlata neexistuje riziko protistrany, máte jej zcela pod vlastní kontrolou a mimo bankovní systém,“ vysvětluje předseda představenstva Golden Gate Vladimír Brůna a dodává, že v době, až se cena zlata ocitne na vrcholu, doporučíme jej prodávat a nakoupit jiná aktiva. Ale až v okamžiku, kdy budou podhodnocená.

Přednášku si můžete poslechnout v Praze i v regionech v podání našeho obchodního ředitele Pavla Ryby nebo makroekonomického analytika Golden Gate Marka Brávníka.

Ekonomická přednáška Prof. Ing. Oldřicha Rejnuše, CSc.

Prof. Ing. Oldřich Rejnuš, CSc. – přednáška v Ústí nad Orlicí duben 2019 na téma Globální krize přichází: jaký bude její průběh a následky?

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář