investiční zlato

Investiční zlato je specifická forma ryzího zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry.

Zisky z prodeje investičního zlata i stříbra jsou osvobozeny od daně z příjmu fyzických osob.

Jedná se především o zlaté mince a slitky (cihly), které nejsou kupovány ze sběratelských, numismatických důvodů, ale jako investice, tedy k uložení papírových peněz do skutečné hodnoty.

Jako uchovatele hodnoty znají zlato nejen lidé, ale i státy již několik tisíc let
Zajištění proti inflaci – peníze ztrácejí hodnotu, ale zlato si ji uchovává po celou dobu lidských dějin.

Původně vlastně vznikly bankovky jako pokladní stvrzenky – na stvrzence bylo vyznačeno, kolik zlata či stříbra má její nositel uloženo v bance. Do roku 1971, kdy byl zrušen tzv. Zlatý standard (Bretton-woodský systém), byly mnohé státní měny kryty zlatem. V současnosti tak neexistuje žádná světová měna, která by byla podložena skutečnou, fyzickou hodnotou. Od konce Bretton-woodského systému zlato ztratilo svoji roli jako forma platidla. Je ale pořád považováno za nositele hodnoty, především v dobách krizí. Má na rozdíl od nemovitostí či cenných papírů téměř okamžitou likviditu a je uznáváno po celém světě.
Investiční zlato bývá certifikované. Nejčastěji obchodované slitky či mince jsou o váze jedné unce (zn. Oz), což je 31,103 g. Dále pak např. slitky o váze 20 g či 50 g.

Zlatý brouk – „gold bug“
Tak bývá označován člověk, který nakupuje fyzické zlato do svého osobního vlastnictví.
Obvyklý důvod pro nákup zlata je jeho stále rostoucí cena, která zaručuje dlouhodobé uchování hodnoty investice.
Stále více lidí však nakupuje zlato z reálné obavy ze zhroucení současného monetárního a finančního systému. Zlato (a stříbro) si jako jedna z mála aktiv uchová svou hodnotu.

Zlato je anonymní a vysoce likvidní
Peníze u nás na svém účtu máte do 48 hodin.

Celosvětově uznávané platidlo, jednoduše přenosné.

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář