couple-daylight-elderly-1589865

Jak si v klidu ušetřit na penzi? Jde to snadněji, než si myslíte

Jste v produktivním věku a už před časem jste zjistili, že penzijní spoření vám slušný život v důchodu nezajistí? O své budoucnosti přemýšlíte, ale zároveň si chcete užívat života? Chcete se svými úsporami pracovat strategicky a mít je pod kontrolou? Spoření s Golden Gate není zdaleka jen na penzi. Komoditní účet Golden Gate je jednoduchý a efektivní způsob, jak si zajistit své úspory na dlouho dopředu.

Drahé kovy neutratíte tak snadno jako peníze na účtu, ale na rozdíl od penzijního spoření je máte k dispozici, kdykoli je budete potřebovat. Zlato a stříbro vyměníte zpět za peníze do druhého pracovního dne.

Spoření na důchod je dlouhodobá záležitost a dnešní svět se rychle mění. Nikdo z nás nemůže počítat s tím, že dalších 30 let bude ekonomika stále jen růst. Drahé kovy umožňují být připraveni na všechny scénáře. Na dobu, kdy se daří, i na časy, kdy už tak dobře není. Navíc jsou jedinečným zajištěním proti inflaci (ztrátě kupní síly) a to je v případě dlouhodobých úspor zásadní vlastnost.

Spoření do zlata a stříbra je stále častější volbou také proto, že lidé nenacházejí v bankách a jiných finančních institucích způsob, jak své úspory efektivně zúročit. Penzijní fondy dlouhodobě nepřekonávají inflaci, příliš se nedaří ani jiným bankovním produktům založeným na státních dluhopisech a akciích. Drahé kovy jsou jako jedny z mála investičních aktiv podhodnocené a stojí teprve na začátku nového růstu.

Komoditní účet umožňuje spořit do zlata, stříbra i platiny na jednom místě. Klient si může díky tomu kdykoli změnit poměr kovů ve svém portfoliu podle svých potřeb nebo podle situace na trhu. Nejčastější kombinací na důchod je 30 % stříbra a 70 % zlata, ale vzhledem k současné extrémně nízké ceně a zajímavé investiční příležitosti se poměr stříbra ve spoření spíše zvyšuje. Takto sestavené portfolio chrání úspory proti inflaci a má velký potenciál zhodnocení.

Golden Gate je navíc přímo navázána na světové slévárny a drahé kovy odebírá přímo od nich. To pro naše klienty znamená nejen skvělé podmínky při nákupu, ale především jistotu a rychlost při zpětném prodeji naspořeného kovu.

Proč si spořit na důchod?

Česká populace nezadržitelně stárne. Zatímco dnes je u nás 19 % lidí starších 65 let, v roce 2069 jich bude kolem 30 %. K dnešním dvěma milionům přibude zhruba milion dalších důchodců, jimž budou muset mladší a méně početné ročníky vydělávat na penze.

Současné nastavení systému průběžného financování penzí je proto dlouhodobě neudržitelné. Nedávno na to upozornila Národní rozpočtová rada (NRR), podle které by dluh veřejných financí kvůli stárnutí populace při zachování nynější situace dosáhl v roce 2069 až 222 % hrubého domácího produktu (HDP). To je více, než nyní vykazuje jakákoli země Evropské unie. Hlavní problém bychom měli pocítit po roce 2030, kdy začnou do penze odcházet silné populační ročníky „Husákových“ dětí.

Uvedená čísla jsou sice pouze simulace, avšak naznačují, že bude muset dojít k výrazným systémovým změnám. Stát má v tomto případě v podstatě pouze tři nepopulární možnosti: zvyšovat věk odchodu do důchodu, zvýšit daně, nebo snížit penze. Tak či tak z toho vyplývá, že spoléhat bychom měli především sami na sebe. O spoření na penzi se zajímají spíše lidé kolem čtyřicítky, mladší si důchod obvykle nepřipouštějí, což je škoda, protože částka kolem tisícovky měsíčně by je mohla na důchod královsky zabezpečit. V průměru si lidé na důchod spoří 700 korun, což na bezstarostný život ve stáří nestačí. Podle výpočtů časopisu Týden průměrné úspory Čechů na důchod vystačí pouze na tři roky. Přitom 500 korun je zhruba 10 káv měsíčně, které když si člověk dokáže odpustit, tak mu za 20 let mohou přinést trojnásobek kupní síly, pokud je vloží ve správný čas na bezpečné místo.

Malé úspory nejsou ovšem jen problémem České republiky či vyspělého světa, ale také zemí jako Čína nebo Indie. Světové ekonomické fórum upozorňuje, že kolem roku 2050 bude seniorům po celém světě chybět na 400 bilionů dolarů k zajištění důstojného života.

Pokud tedy nechceme odcházet do důchodu v osmdesáti, nebo živořit za minimální státní penzi, nemůžeme donekonečna čekat na změnu penzijního systému a spoléhat se na stát, je opravdu nezbytné vytvářet si vlastní dostatečné rezervy. Drahé kovy představují velmi jednoduchou strategii, jak se pohodlně zajistit na stáří a zároveň si užívat aktivního života. A co je k nezaplacení – zlato a stříbro přinášejí klidný spánek za všech okolností.

Výhody spoření na důchod s Komoditním účtem

  • své úspory máte kdykoli k dispozici, nemusíte čekat do šedesáti let
  • spoření je flexibilní, můžete měnit poměr kovů nebo zaslat mimořádné splátky, podle svých možností a situace na trhu
  • peníze investované do zlata neutratíte tak snadno, v případě potřeby je však vyměníte za peníze do druhého pracovního dne
  • drahé kovy si postupně přebíráte a máte je zcela pod kontrolou
  • pravidelně spořící klienti jsou odměňováni bonusovým kovem
  • drahé kovy jsou anonymní investice, v případě potřeby je lze lehce převézt a prodat kdekoli na světě
  • osobní přístup, profesionální poradenství
  • jednoduchost investice

„Pětistovka je pětistovka, ale ty věci okolo jsou pořád nějak dražší.“ Slavná věta filmového básníka Štěpánka se dá použít i v dnešní době. Peníze během uplynulých dvaceti let ztratily více než třetinu své kupní síly. Na co by vám v roce 1996 stačilo 500 korun, na to byste v roce 2018 potřebovali už 926 korun. Spořit si na důchod v korunách tedy znamená postupně přicházet o hodnotu úspor.

Zdroj: ČSÚ

sdílejte článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář