Jana Mrázková: Zlato otevírá dveře

Ve své kanceláři má u počítače napsáno: „Když klopýtnu, nepolevím, když polevím, nevzdám se. Nikdy.“ Toto heslo naši oblastní ředitelku Janu Mrázkovou dokonale vystihuje. Životní překážky bere jako výzvu a příležitost posunout se dál.

Janu vždy nejvíc ze všeho zajímala ekonomie, historie a obchod. Práce pro Golden Gate jí umožnila všechny své koníčky spojit a přidat k nim ještě jeden: setkávání s lidmi a jejich osudy. „Máme štěstí, jakou práci máme. Díky ní je náš život bohatší o všechny příběhy, které můžeme vyslechnout,“ myslí si. Další její velkou vášní jsou knihy, které, jak sama říká, jsou její přirozenou součástí. Zároveň také zásadně ovlivňují její život. „Na nočním stolku mám právě knihu Ovládněte svůj vnitřní hlas. Zaujala mě v ní myšlenka: ‚Nic není důležitější než vy. Ať už děláte cokoli, předávejte svůj dar či talent rodině, dětem, přátelům, kolegům.‘ Tím se snažím řídit,“ říká Jana. Jinou knihou, která ji zaujala, byl Bohatý táta, chudý táta Roberta Kiyosakiho. Proto když autor přijel do Česka přednášet, chtěla si jeho myšlenky poslechnout naživo: „První Kiyosakiho přednášku v Praze jsem nestihla, ale tu druhou v roce 2011 jsem si už nemohla nechat ujít. A tam jsem se také seznámila se společností Golden Gate a se svým budoucím kolegou Jirkou Chmelařem.“

Rozhodnutí začít spolupracovat s Golden Gate v Janě uzrávalo postupně. Když ale zjistila, že díky této práci může naplno rozvinout svůj potenciál a zároveň skloubit péči o rodinu, bylo jasno. „Ze začátku hodně lidí nevěřilo, že to myslím vážně. Ti opravdoví přátelé mě však v mém rozhodnutí podpořili a mnozí z nich se stali také našimi klienty. Toho si velmi vážím,“ vypráví. Svého rozhodnutí nelituje. Na své práci má nejraději chvíle, kdy do její kanceláře přijdou poprvé noví klienti. „Povídáme si o životě, poslouchám jejich příběhy, pak z toho přirozeně vyplyne, že jsme jen zapomněli přemýšlet o tom, co se s našimi úsporami děje,“ zamýšlí se a s úsměvem dodává: „Zlato otevírá dveře. Je jako slunce, když je ponuré počasí, stačí si vzít zlatou cihličku do ruky a svět se rozzáří.“ Jana Mrázková má svou kancelář v Chomutově, ale její tým je rozmístěný po celé zemi. „Když někam jedu, tak vím, že se můžu kdekoli zastavit a mám tam někoho spřízněného,“ směje se.

Pokud by měla prozradit svoje pracovní plány, je u ní na prvním místě její tým. „Nejvíc bych chtěla, aby se mým lidem více dařilo a vybudovali si své vlastní týmy,“ přeje si Jana. Další důležitou součástí života Jany Mrázkové je pomoc druhým. Je hrdou mámou dvou synů, přičemž starší z nich se narodil se zdravotním postižením. Pro ni i celou její rodinu to byla zásadní změna životní dráhy, ale zároveň je velmi posílila. „Nikdy jsem nechtěla zůstat jen doma, pomáhala jsem proto zakládat různé nadace a sdružení na podporu podobně nemocných. Tam jsem se naučila víc jednat s lidmi, umět zabojovat za svou věc. Podařilo se nám například dostat se na první ročník Adventních koncertů České televize,“ vzpomíná.

Dnes už jsou její synové dospělí a Jana je na ně právem pyšná. Starší z nich se nedávno oženil a mladší dokončil studia na vyšší odborné škole absolventskou prací na téma Zajištění finanční stability prostřednictvím investice do zlata a začal sám vyučovat.

Mince pro vítěze

Na závěr roku 2018 uspořádala Jana Mrázková pravidelné setkání svého týmu, kde si se svými kolegy povídala, co by si za uplynulý rok přáli. Z vyprávění vyplynulo, že kolega Vít Planeta pomáhá ve sportovním klubu SK Kontakt Karlovy Vary organizovat plavecké závody tělesně postižených Pohárek. „Poprosil nás, jestli bychom mohli s pořádáním pomoct. Vzali jsme to okamžitě za své, složili jsme se na ceny a první víkend v dubnu jsme díky tomu prožili spolu s plavci a jejich rodinami,“ vypráví nadšeně Jana. Její tým věnoval vítězům stříbrné mince z Lunární série II s motivem zlatého prasátka v celkové hodnotě 15 tisíc korun, ale i něco mnohem cennějšího: svůj čas a nadšení. V průběhu závodů osobně plavcům asistovali, vznikla tím mezi nimi přátelská pouta. „Měli jsme tu čest a během slavnostního večera jsme s Vítkem předávali ocenění v podstatě svým kamarádům,“ líčí Jana. Pohárkem byl odstartován první ročník česko-slovenského poháru v para plavání. Jde o největší akci určenou sportovcům se zdravotním znevýhodněním na Karlovarsku a jednu z největších akcí toho druhu v republice. Závod má už sedmnáctiletou historii a letos byl poprvé zařazen do kalendáře World Para Swimming. Pohárku se zúčastnilo na 121 plavců, a diváci se dočkali dokonce světového rekordu, který na znakařské padesátce zaplaval Arnošt Petráček, zlatý paralympionik z her v Brazílii.

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář