Libor Koláček: Pokud chci být úspěšný, musím nejdříve pomoci těm, které vedu

Libor Koláček se věnuje obchodu více než 25 let. Součástí týmu Golden Gate je od prosince 2011. Ke spolupráci ho přilákaly zajímavý produkt a dlouhodobá vize firmy. V současné době působí na pozici regionálního ředitele. „Vyhovuje mi systém, kde se lidé musí nejdříve vypracovat od píky, naučit se základy a teprve pak, pokud k tomu mají schopnosti a motivaci, postupují ve své kariéře dál,“ konstatuje.

První životní kroky Libora Koláčka nijak nenasvědčovaly, že by se jednou stal úspěšným manažerem a obchodníkem. Komplikovanou životní a rodinnou situaci vyřešil v dospívání útěkem z domova na vojenskou střední školu. V armádě pak získal dovednosti, které dnes dobře využívá i ve světě byznysu: schopnost přežít za každé situace a umět se psychicky vyrovnávat s velmi stresujícími situacemi.

Po změně politického systému a po splnění závazku v roce 1993 z armády odešel a začal se věnovat obchodu. Během své kariéry nasbíral řadu zkušeností s obchodem i s vedením týmu.

Už v prvním zaměstnání se naučil, jak řídit přes 200 lidí. Později pracoval pro automobilovou firmu jako ředitel prodeje osobních vozů nebo jako obchodní ředitel ve společnosti zabývající se facility managementem.

„V roce 2010 jsem byl osloven zakladateli společnosti Golden Gate podílet se společně na vzniku firmy, která se bude zaměřovat na prodej investičních drahých kovů. Tuto nabídku jsem v té době odmítl,“ vypráví Libor a dodává: „…po změně řízení a způsobu odměňování ve společnosti, kde jsem do té doby působil, jsem se rozhodl, že odejdu, a koncem roku 2011 jsem již na další nabídku spolupráce od Pavla Ryby kývl, ale již ne na pozici akcionáře, ale spolupracovníka.“

Práce od píky

Od té doby si Libor prošel všemi kariérními stupni až na pozici regionálního ředitele. „Uvědomil jsem si neuvěřitelnou spravedlnost a sílu síťového prodeje, kde jedna z velkých pravd je, že pokud chci být úspěšný, musím pomoci být úspěšným nejdříve lidem, které vedu a řídím,“ objasňuje. Pravidla společnosti Golden Gate totiž automaticky eliminují všechny, kteří by se na vyšší pozice chtěli dostat nepřirozenou cestou. „Vyhovuje mi systém podnikatele Tomáše Bati, kde se lidé museli nejdříve vypracovat od píky, naučit se ovládat základní pracovní činnosti a teprve, pokud k tomu měli schopnosti a motivaci, postupovat ve své kariéře dál,“ říká Libor.

Výhodou na spolupráci s Golden Gate je také možnost se plně profesně i lidsky realizovat a být součástí mladé a progresivní společnosti, která se i v období poklesu cen drahých kovů stala významným hráčem s více než 40% podílem na trhu v Česku a evropskou dvojkou v prodeji investičního stříbra.

Hlavní smysl své práce však Libor Koláček vidí v tom, že pomáhá svým klientům připravit se na turbulentní období v ekonomice. „Korekce na akciových a nemovitostních trzích je blízko před námi, ale díky správnému načasování za pomoci ekonomických cyklů pomůžeme mnoha lidem k významnému podílu na přerozdělení bohatství,“ vysvětluje.

Libor Koláček, regionální ředitel – několik let působil v korporátním byznysu na různých obchodních pozicích, od obchodního zástupce až po obchodního ředitele nadnárodní firmy. Do GOLDEN GATE nastoupil už v roce 2011. Přitahovaly ho zajímavý projekt a dlouhodobá vize firmy. „Pomáháme klientům ochránit úspory a zajistit jejich zhodnocování na základě ekonomických cyklů.“

Svůj volný čas věnuje Libor především své rodině, má celkem pět dětí. Rád také relaxuje při jízdě na motorce, při potápění nebo bezmotorovém létání.

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář