Marek

Marek Dyršmíd: Covid jsme předběhli o rok

Oblastní vedoucí Marek Dyršmíd je jedním z našich školitelů a „duchovním otcem“ přednášky Dům, který postavilo stříbro. Vadilo mu, že lidé u stříbra málo vnímají investiční potenciál nejen v rámci ekonomických cyklů, ale i v situaci, kdy se moderní svět bez stříbra neumí obejít. Karanténní období prožívá aktivně, na dálku pracuje s klienty a připravuje si novou přednášku pro své kolegy.

Marek pochází ze severních Čech, blízko má ale i k Plzeňsku, kde vystudoval ekonomickou fakultu, obor informatika a management. Po studiu to zkusil s obchodem, a i když to byla podle jeho slov strastiplná cesta, nevzdal se. „Začínal jsem před devíti lety v jedné firmě, která se věnovala finančnímu poradenství. Měl jsem tu smůlu, že ředitelství, kam jsem jako ‚bažant‘ nastoupil, nemělo zrovna moc velký zájem o klienty, ale pouze o svůj vlastní prospěch,“ vypráví. Nevydržel tam proto dlouho a hledal jiný způsob, jak se věnovat obchodu a zároveň skutečně pomáhat klientům se správou jejich majetku. „Můj vstup do Golden Gate byl docela kuriózní. Moje externí call centrum zavolalo s nabídkou mých služeb kolegovi z Golden Gate Jirkovi Skoblovi a ten souhlasil, ať přijdu,“ vzpomíná na své začátky. Po několika setkáních měl jasno. Sám už v té době vnímal nesmyslnost finančních systémů, nejvíc mu ale vadil fakt, že drtivá většina prodejců investic nemá vůbec tušení, co prodává, jaké to má vlastnosti, potenciál a rizika, a nerozumí podkladovým aktivům v těchto investicích. „Věřím, že kdyby nás okolnosti s Jirkou dohromady tehdy nesvedly, našel bych si cestu do Golden Gate sám,“ je přesvědčený.

V Golden Gate nyní působí již pátým rokem, naplno necelé dva roky. „Zamiloval jsem se do drahých kovů a do naší firemní kultury. Po letech škrobené přetvářky ve finančním zprostředkování je to až neskutečně svěží prostředí, které si opravdu užívám. Drahé kovy dnes vnímám jako historicky neodmyslitelnou součást majetku kohokoli a v dnešní době navíc s koktejlem vlastností, díky kterým budou opravdu měnit životy nám a našim klientům. Mám rád, když moje práce přináší i sociální přesah a mnoha lidem opravdu pomáhá.“ Díky vzdělávání v Golden Gate a vlastnímu samostudiu se brzy dostal do pozice školitele na regionálních i celofiremních workshopech. Zjistil, že stát před lidmi a přednášet by chtěl i dál. A jak vznikla úspěšná přednáška o stříbru? „Na vánoční poradě v roce 2018 v Plzni jsme probírali, že by bylo fajn předat klientům i našim obchodníkům ucelené informace o mimořádném potenciálu fyzického stříbra. Přihlásil jsem se, že zpracuji přednášku, nazvali jsme ji podle jedné kapitoly Dům, který postavilo stříbro. V dubnu jsme ji vyzkoušeli na skupině 20 lidí a dobré ohlasy ji katapultovaly na půdu univerzity v srpnu téhož roku. Od té doby ji navštívilo již více než 5000 lidí po celé zemi,“ říká spokojeně. Úspěch přednášky dokládá i to, že se Golden Gate stala během roku největším obchodníkem s investičním stříbrem v Evropě. Podle Marka se u stříbra málo vnímá jeho investiční potenciál v rámci ekonomických cyklů, kdy v době recese a ekonomických propadů výrazně roste na ceně. „Navíc jsme poprvé v historii v situaci, kdy se moderní svět bez stříbra neumí obejít, téměř již nemáme nadzemní zásoby a světová těžba výrazně klesá kvůli prostému vytěžení planety Země. Teprve podruhé v historii zažíváme tak nízké ceny stříbra oproti zlatu, stříbro je více než 100× levnější než zlato, historicky je tento poměr 16. To je koktejl vlastností, které ze stříbra brzy udělají nástroj k opravdové změně života a nejen zabezpečení rodinných rozpočtů. Stříbro dopomůže lidem ke koupi nemovitostí bez hypotečních úvěrů, ke splacení již stávajících závazků, anebo třeba k tvorbě dividendového portfolia na stáří, a to s relativně malou dostačující zásobou stříbra z nynějšího období,“ plánuje.

Během karanténních opatření Marek nezahálí. „Ukazují se plody naší práce, naši stávající klienti jsou již připraveni na ekonomické turbulence způsobené pandemií. S nadsázkou říkám, že naše firma předběhla covid o více než rok. S klienty můžeme snadno pomocí moderních technologií a přes Komoditní účet vše zakládat na dálku. Mohou tedy i v době karantény začít se zabezpečováním svých úspor ve fyzickém zlatě a ohromný nárůst celosvětové poptávky ukazuje, že je to velmi správná cesta. Moji stávající klienti se na nás nyní obracejí často i s tím, že jejich rodinní příslušníci, kamarádi a známí také potřebují a chtějí vlastnit drahé kovy. Zároveň už i s několika přáteli řešíme možnost spolupráce, kdy jejich obchodní zaměření končí z důvodu ztráty poptávky a oni začnou působit v mém týmu, kde poptávka rapidně roste. Fyzické drahé kovy již nyní naplňují svou vlastnost bezpečných přístavů a já jsem hrdý na svůj tým, kdy jsme v posledních letech dokázali včas připravit stovky rodin na ekonomickou krizi.“

sdílejte článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Kontaktní formulář