Marek

Marek Dyršmíd: Covid jsme předběhli o rok

Oblastní vedoucí Marek Dyršmíd je jedním z našich školitelů a „duchovním otcem“ přednášky Dům, který postavilo stříbro. Vadilo mu, že lidé u stříbra málo vnímají investiční potenciál nejen v rámci ekonomických cyklů, ale i v situaci, kdy se moderní svět bez stříbra neumí obejít. Karanténní období prožívá aktivně, na dálku pracuje s klienty a připravuje si novou přednášku pro své kolegy.

Marek pochází ze severních Čech, blízko má ale i k Plzeňsku, kde vystudoval ekonomickou fakultu, obor informatika a management. Po studiu to zkusil s obchodem, a i když to byla podle jeho slov strastiplná cesta, nevzdal se. „Začínal jsem před devíti lety v jedné firmě, která se věnovala finančnímu poradenství. Měl jsem tu smůlu, že ředitelství, kam jsem jako ‚bažant‘ nastoupil, nemělo zrovna moc velký zájem o klienty, ale pouze o svůj vlastní prospěch,“ vypráví. Nevydržel tam proto dlouho a hledal jiný způsob, jak se věnovat obchodu a zároveň skutečně pomáhat klientům se správou jejich majetku. „Můj vstup do Golden Gate byl docela kuriózní. Moje externí call centrum zavolalo s nabídkou mých služeb kolegovi z Golden Gate Jirkovi Skoblovi a ten souhlasil, ať přijdu,“ vzpomíná na své začátky. Po několika setkáních měl jasno. Sám už v té době vnímal nesmyslnost finančních systémů, nejvíc mu ale vadil fakt, že drtivá většina prodejců investic nemá vůbec tušení, co prodává, jaké to má vlastnosti, potenciál a rizika, a nerozumí podkladovým aktivům v těchto investicích. „Věřím, že kdyby nás okolnosti s Jirkou dohromady tehdy nesvedly, našel bych si cestu do Golden Gate sám,“ je přesvědčený.

V Golden Gate nyní působí již pátým rokem, naplno necelé dva roky. „Zamiloval jsem se do drahých kovů a do naší firemní kultury. Po letech škrobené přetvářky ve finančním zprostředkování je to až neskutečně svěží prostředí, které si opravdu užívám. Drahé kovy dnes vnímám jako historicky neodmyslitelnou součást majetku kohokoli a v dnešní době navíc s koktejlem vlastností, díky kterým budou opravdu měnit životy nám a našim klientům. Mám rád, když moje práce přináší i sociální přesah a mnoha lidem opravdu pomáhá.“ Díky vzdělávání v Golden Gate a vlastnímu samostudiu se brzy dostal do pozice školitele na regionálních i celofiremních workshopech. Zjistil, že stát před lidmi a přednášet by chtěl i dál. A jak vznikla úspěšná přednáška o stříbru? „Na vánoční poradě v roce 2018 v Plzni jsme probírali, že by bylo fajn předat klientům i našim obchodníkům ucelené informace o mimořádném potenciálu fyzického stříbra. Přihlásil jsem se, že zpracuji přednášku, nazvali jsme ji podle jedné kapitoly Dům, který postavilo stříbro. V dubnu jsme ji vyzkoušeli na skupině 20 lidí a dobré ohlasy ji katapultovaly na půdu univerzity v srpnu téhož roku. Od té doby ji navštívilo již více než 5000 lidí po celé zemi,“ říká spokojeně. Úspěch přednášky dokládá i to, že se Golden Gate stala během roku největším obchodníkem s investičním stříbrem v Evropě. Podle Marka se u stříbra málo vnímá jeho investiční potenciál v rámci ekonomických cyklů, kdy v době recese a ekonomických propadů výrazně roste na ceně. „Navíc jsme poprvé v historii v situaci, kdy se moderní svět bez stříbra neumí obejít, téměř již nemáme nadzemní zásoby a světová těžba výrazně klesá kvůli prostému vytěžení planety Země. Teprve podruhé v historii zažíváme tak nízké ceny stříbra oproti zlatu, stříbro je více než 100× levnější než zlato, historicky je tento poměr 16. To je koktejl vlastností, které ze stříbra brzy udělají nástroj k opravdové změně života a nejen zabezpečení rodinných rozpočtů. Stříbro dopomůže lidem ke koupi nemovitostí bez hypotečních úvěrů, ke splacení již stávajících závazků, anebo třeba k tvorbě dividendového portfolia na stáří, a to s relativně malou dostačující zásobou stříbra z nynějšího období,“ plánuje.

Během karanténních opatření Marek nezahálí. „Ukazují se plody naší práce, naši stávající klienti jsou již připraveni na ekonomické turbulence způsobené pandemií. S nadsázkou říkám, že naše firma předběhla covid o více než rok. S klienty můžeme snadno pomocí moderních technologií a přes Komoditní účet vše zakládat na dálku. Mohou tedy i v době karantény začít se zabezpečováním svých úspor ve fyzickém zlatě a ohromný nárůst celosvětové poptávky ukazuje, že je to velmi správná cesta. Moji stávající klienti se na nás nyní obracejí často i s tím, že jejich rodinní příslušníci, kamarádi a známí také potřebují a chtějí vlastnit drahé kovy. Zároveň už i s několika přáteli řešíme možnost spolupráce, kdy jejich obchodní zaměření končí z důvodu ztráty poptávky a oni začnou působit v mém týmu, kde poptávka rapidně roste. Fyzické drahé kovy již nyní naplňují svou vlastnost bezpečných přístavů a já jsem hrdý na svůj tým, kdy jsme v posledních letech dokázali včas připravit stovky rodin na ekonomickou krizi.“

sdílejte článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář