PROFIL SPOLEČNOSTI

Společnost GOLDEN GATE je lídrem českého trhu s investičními drahými kovy.

Akciovou společnost GOLDEN GATE CZ a.s. založili Pavel Ryba a Pavel Kupka a je stále v rukou ryze českých majitelů. Jejich cílem bylo vybudovat firmu, která široké veřejnosti umožní investice do zlata a stříbra prostřednictvím spoření.

Za úspěchem firmy vždy stojí konkrétní lidé. Nám se podařilo dát dohromady skvělý tým kolegů, profesionální a vzdělané obchodníky. Klademe důraz na špičkový klientský servis, odborné vzdělávání a maximální otevřenost vůči klientům i veřejnosti. Další naší předností je, že již několik let nakupujeme drahé kovy přímo od nejvýznamnějších světových sléváren a mincoven.

Našim klientům umíme ale nabídnout ještě něco cennějšího, než jsou drahé kovy: ekonomické souvislosti a pochopení principů, jak funguje svět peněz, a v neposlední řadě dlouhodobou vizi, jak si vybudovat vlastní bohatství v souladu s ekonomickými cykly.

Určujeme trendy ve spoření do drahých kovů. Vytvořili jsme revoluční produkt Komoditní účet, který jako první na trhu nabízí spoření do zlata, stříbra a platiny v jediném produktu.

Vize

Ve světě investic nejvíce záleží na tom, v jaké fázi ekonomického cyklu se právě nacházíme.

Lidem nyní doporučujeme nakupovat drahé kovy, protože patří k podhodnoceným aktivům a je pro ně správný čas. Stejným způsobem nyní investují a spoří naši akcionáři i poradci.

Chceme, aby naši klienti využili příznivých cen zlata, stříbra i platiny a vybudovali si rezervu v jedinečném protikrizovém aktivu. Klienty tak systematicky připravujeme na změnu ekonomického cyklu, který nás čeká. V tomto období dojde k razantnímu přerozdělení bohatství lidí. Většina domácností z něj, bohužel, vyjde se značnou ztrátou, pokud nebudou mít své finanční portfolio dostatečně diverzifikované.

Tomu chceme předcházet tím, že část finančních rezerv a prostředků našich klientů převádíme do drahých kovů. Po změně podmínek na finančních trzích budeme zisky ze zhodnocených drahých kovů přesouvat do aktiv v tu dobu podhodnocených, jimiž budou akcie nebo nemovitosti.

V následujících letech předpokládáme dynamický nárůst počtu klientů a investovaných prostředků zejména do zlata a stříbra, neboť český trh s drahými kovy je stále ještě na svém počátku. Aktuálně do těchto komodit investují přibližně pouze 3 % české populace a objem tvoří zhruba 0,3 % z necelých 6,3 bil. Kč, které mají lidé v České republice ve finančních produktech. Čeká nás ještě hodně práce, abychom dostali drahé kovy do každé české domácnosti.

Vedení společnosti

Libor Brůna

Libor brůna

CEO a předseda představenstva
Zkušenosti sbíral v poradenské společnosti PwC a v CME. Dále působil v Raben Logistics ve funkcích jednatele pro ČR a Slovensko a finančního ředitele pro střední Evropu. Do GOLDEN GATE přišel v roce 2017 na pozici provozního ředitele. V práci ho baví fyzické kovy a rozvoj vize cyklů bohatství. „Máme skvělý tým s velkými morálními hodnotami. Našim cílem je dlouhodobá ochrana bohatství klientů a vzdělávání v investování“.

Tomáš Míča

Finanční ředitel a člen představenstva
V tandemu s předsedou představenstva Liborem Brůnou pečuje o plynulý chod společnosti. Je odpovědný za správu a řízení firemních financí. Tomáš je absolventem oboru finance na Fakultě managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Do GOLDEN GATE CZ nastoupil v říjnu 2016, v minulosti působil v developerské skupině CTP či poradenské společnosti Ernst & Young. „S Golden Gate mě pojí společná vize naplňování potřeb klientů prostřednictvím smysluplných produktů, které by měly tvořit nezbytnou součást portfolia každého investora.“
Pavel Ryba

Pavel Ryba

Zakladatel a obchodní ředitel
Jeden ze zakladatelů GOLDEN GATE. Vždy se zajímal o ekonomiku, investice a obchod, který se stal hlavním pilířem jeho profesního života. Připravuje ekonomické analýzy a pro média komentuje dění na trzích. Na pražské VŠE a dalších vysokých školách vystupuje s přednáškou Cykly bohatství a Dům, který postavilo stříbro. „Jsem pyšný na to, že jsme díky GOLDEN GATE dokázali investování do zlata přiblížit i obyčejným lidem.“
Hanka Bambuleová

Hana Bambuleová

Členka představenstva
Součástí týmu GOLDEN GATE je prakticky od vzniku firmy. Dříve pracovala pro Bontonfilm v distribuci filmů do kin. Na práci ve firmě ji nejvíc baví fakt, že je zde možné téměř vše a že společně dokážeme posouvat hranice. „Díky své znalosti procesů od počátku společnosti navíc mohu přispět k jejímu budoucímu rozvoji.“
Pavel Kupka

Pavel Kupka

Zakladatel a člen představenstva
Po vystudování VŠE se profesně věnoval technologiím a informačním systémům. Pak ho ale okouzlil svět financí a podnikání a přesedlal na finanční poradenství. Miluje osobní rozvoj. Je jedním ze zakladatelů GOLDEN GATE. „Naším cílem je zajistit, aby hodnota majetku našich klientů rostla v jakékoliv době. Vracíme penězům hodnotu a lidem svobodu.“

Golden Gate v médiích

Představitelé GOLDEN GATE CZ bývají často oslovováni sdělovacími prostředky, aby se vyjádřili k aktuálním ekonomickým tématům. Obchodní ředitel Pavel Ryba a makroekonomický analytik Marek Brávník pravidelně komentují pro hlavní ekonomická média vývoj na trzích a dění v ekonomice. Marek Brávník vydává také pravidelné komentáře k trhům na Youtube kanále Golden Gate CZ.

Aktuálně

Partneři

Golden Gate odebírá zlato a stříbro od světových sléváren napřímo, bez prostředníků.

Spolupracujeme pouze s nejlepšími slévárnami, které splňují přísné standardy a mohou pro své produkty používat označení Good Delivery – certifikát, jenž umožňuje se zlatem kdekoli na světě obchodovat a označuje investiční slitky nejvyšší kvality. Více

Ambasadoři

Kontaktní formulář