ARCHIV

Cena zlata trhá rekordy, podle odborníků bude růst i dál

Analytici se shodují, že zlato není zdaleka na svém vrcholu. Podle Hany Boxanové ze společnosti Golden Gate cena zlata v blízké době ještě poroste a investoři jej začnou vnímat jako jistotu a nutnou součást svého investičního portfolia. Zlatu nahrává mimo jiné expanzivní měnová politika světově významných centrálních banka oslabující dolar. 

VÍCE »
GMAG

Golden Gate Magazín 9/2020

V tomto čísle vám představíme naši novou sérii mincí České hory. Navazujeme na oblíbené ražby Sedm divů světa a Lovely Baby. Série bude mít devět motivů, na každém bude vyobrazena známá hora a zvíře. První horou je Sněžka, kterou doplňuje orel skalní.  

VÍCE »

Prodej investičních mincí v Česku nyní rekordně roste

U Čechů stoupá zájem o investiční mince z drahých kovů s tím, jak roste cena drahých kovů. Prodej investičních mincí stoupá o desítky procent a poptávka po drahých kovech je přibližně čtyřnásobná. Golden Gate proto připravila svou třetí korporátní ražbu mincí České hory. 

VÍCE »
Archiv

Golden Gate Magazín 08/2020

Zlato v srpnu lehce zdolalo významnou psychologickou hranici 2000 dolarů, ale jeho cena stále není vysoko. To jen peněz je příliš. Cenu aktiva totiž určuje budoucí poptávka a nabídka. A nabídka zlata je stabilní, na rozdíl od peněz. Například množství dolaru se za posledních deset let zdvojnásobilo.

VÍCE »

Investories: Akcie, jsou nad zlato?

Podcast Klubu investorů, jehož hostem byl Pavel Ryba, obchodní ředitel Golden Gate odpovídá na aktuální otázky: Jaké jsou důvody současného růstu drahých kovů? Proč zlato funguje jako bezpečný přístav? Co se aktuálně děje na trzích?

VÍCE »
GMAG

Golden Gate Magazín 07/2020

Vyplatí se půjčit státu a jsou dluhopisy bezpečnou investicí? A jak žít život v rovnováze? Prozradí Vám letní číslo našeho magazínu.

VÍCE »

ČNB nakoupila do rezervy přes tunu zlata. Dobrý krok, chválí ji analytici

„Navyšování zlatých zásob ČNB je chvályhodný krok, zejména vzhledem k nejistotě na světových trzích,“ řekl analytik Golden Gate CZ Marek Brávník. ČNB se však nechová jako řádný hospodář či alespoň jako řádný investor. „Desítky tun zlata totiž ČNB prodala v době, kdy měla nakupovat. Koncem 90. let utržila ČNB za rozprodej zlatých rezerv 16 miliard korun. Pokud by stejné množství prodávala dnes, dostala by přes 70 miliard korun,“ dodal.

VÍCE »

Pavel Ryba: Cena zlata stoupá

Obchodní ředitel a analytik Golden Gate Pavel Ryba komentuje pro Studio ČT24 faktory, které vedou k růstu ceny zlata. Záznam začíná v čase 5:16.

VÍCE »
Kontaktní formulář