Zuzana Kordačová: Když člověk chce, může dokázat cokoliv

Zuzanu Kordačovou doprovázejí životem zajímavé koníčky a sporty. Největšími vášněmi se staly tanec, cyklistika a nyní také muškaření. Celý její profesní život se ovšem točí kolem ekonomie, a i když se k finančnímu poradenství dostala v podstatě náhodou, zůstává u něj už třináctým rokem. S Golden Gate spolupracuje od roku 2013 a za tu dobu se vypracovala na pozici oblastní ředitelky. „Finanční poradenství je velmi záslužná práce, když se dělá dobře a poctivě,“ říká.

Prvním velkým koníčkem Zuzany Kordačové byla astronomie, plánovala proto vystudovat matfyz. Mezitím ale přičichla k tanci, konkrétně k akrobatickému rock’n’rollu. I přestože s ním začínala relativně pozdě, až kolem dvaceti let, podařilo se jí dostat se mezi světovou špičku. „Tanec ale vyžadoval strašně moc času, takže z matfyzu nebylo nic a šla jsem místo toho studovat ekonomii,“ vysvětluje Zuzana. Byl to vlastně její první krůček k její současné profesi.

Tvrdá práce se vyplatila a brzy si ji i s tanečním partnerem vyhlédli z nejprestižnějšího českého klubu akrobatického rock’n’rollu. „Tancovali jsme vrcholově asi deset, dvanáct let a dostali jsme se na světovou úroveň,“ vzpomíná Zuzana a usmívá se. Největším úspěchem pak bylo první místo na mistrovství Evropy v roce 1996 a čtyřikrát finále mistrovství světa. V té době se v jejím životě točilo vše kolem tance, dokonce i první zaměstnání. „Tanec mi dal spoustu zážitků, díky němu jsme procestovali celou Evropu. Pak ale přišly děti a už to nešlo časově skloubit,“ vypráví. U sportu ale zůstala, zkusila například karate nebo cyklistiku. „Když moji dva synové začali jezdit na kole, stala se cyklistika také mojí velkou vášní. Do nedávna jsem na kole jezdila závodně maratony nebo orientační závody,“ popisuje.

Zlato do každé rodiny

Profesní život Zuzany Kordačové je spojen s ekonomií a podnikáním. Jako zaměstnanec pracovala jen necelé dva roky. Začínala účetnictvím a až později se dostala k finančnímu poradenství. „Stalo se mi, že mě jeden člověk záměrně oklamal. Změnil mi smlouvu z jedné na druhou a přišli jsme tím o celkem dost peněz. Když mi proto můj kamarád nabídl jít si poslechnout něco o finančním poradenství, šla jsem do toho původně jen s tím, abych se to naučila a nenechala se už oklamat,“ vypráví. Že u tohoto oboru už zůstane, ji ani nenapadlo.

Dnes se Zuzana věnuje poradenství naplno už dvanáct let. Je to podle ní povolání, které by měl dělat pouze ten, kdo to myslí skutečně vážně a chce na sobě neustále pracovat. Právě díky systematickému vzdělávání došla postupně k poznání, že zlato by mělo být součástí majetku každé rodiny. „Každý, kdo si tvoří nějakou finanční rezervu ať už na důchod, nebo k hypotéce, měl by mít část peněz uložených ve zlatě,“ prozrazuje Zuzana svoje motto.

Práce pro Golden Gate má pro ni dva aspekty. „První je, že si skutečně myslím, že zlato do rodin patří. Snažím se, aby lidé pochopili souvislosti a ekonomické zákonitosti. Druhým aspektem je budování vlastního týmu. Jsem ráda, že mohu dávat příležitost ostatním. Dokonce i těm, kteří by si nikdy nepředstavili, že mohou být někomu prospěšní. Golden Gate otevírá řadě lidí možnosti,“ říká Zuzana. Zkušenosti ze světa profesionálního sportu využívá i ve své práci. „Tanec mě přesvědčil v tom, že když člověk chce, může dokázat takřka cokoli. Neměli jsme absolutně žádné předpoklady stát se světovou špičkou. Na světové úrovni soutěžily například bývalé gymnastky a já jsem musela začínat doslova od píky. Chodila jsem s malými dětmi učit se kotrmelce a stojky,“ vzpomíná. Díky tomu však dostala ten správný základ, který se pak přenesl i do dalších činností, kterým se věnuje. „Sportovci obecně vědí, co je práce. Je pro nás přirozená. Nepotřebujeme nad sebou někoho s bičem.“

Momentálně je jejím největším koníčkem muškaření a s ním spojené cestování, poznávání nových kultur i zapomenutých koutů světa. Protože při cestování nejraději objevuje přírodu a klid, který jí přináší, s láskou vzpomíná hlavně na Patagonii, Kostariku nebo Grónsko. „Krásná příroda ve spojení s muškařením je velmi příjemná forma relaxace, kompenzuju si tak každodenní shon v práci,“ vysvětluje Zuzana.

A jaké jsou její největší pracovní cíle? „Nejspokojenější jsem, když se daří mým lidem a plní se jejich cíle. Budu také ráda, když nadcházející krizi využijeme tak, abychom byli spokojeni my i naši klienti.“

Kontaktní formulář