x
9.2.2024
6.11.2023

Očekávaná novinka roku je tu! Rok Draka 2024

Představujeme numismatickou událost roku, pátou minci Lunární série III – Rok Draka 2024. Představení mince je vždy jednou z největších událostí roku, na kterou se těší jak investoři, tak sběratelé.

Lunární série zlatých a stříbrných investičních mincí je už po více než dvě dekády jednou z nejvyhledávanějších sad mincí mezi sběrateli a investory a patří k tomu nejlepšímu ze současné numismatiky. Australská mincovna a slévárna The Perth Mint v roce 2019 navázala na obrovský úspěch Lunární série I a II a začala vydávat již třetí sérii zlatých a stříbrných mincí inspirovaných čínským horoskopem.

Vydání nové mince je vždy velmi očekávanou událostí. Mince se mohou pochlubit nejvyšší ryzostí, špičkovým zpracováním a designem od nejlepších světových návrhářů.

Zlaté a stříbrné mince Rok Draka 2024

Mince Rok Draka 2024

Je již pátou mincí v pořadí. První mincí byl Rok Myši 2020, následoval Rok Buvola 2021, Rok Tygra 2022 a Rok Zajíce 2023. Mince jsou vydávány vždy ve verzi bullion nebo proof jak zlaté, tak stříbrné. Rubová strana zlaté mince zobrazuje draka na vodních vlnách a mlhou kolem jeho těla. Do návrhu je zahrnut čínský znak pro „draka“, nápis „DRAGON 2024“ a mincovní značka „P125“, která připomíná 125. výročí založení mincovny.

Stříbrná mince má na rubové straně vyobrazeného draka obklopeného vlnami, jemuž z tlamy stéká voda. V čínské mytologii je totiž drak uctíván jako božský vládce jezer, řek a moří. Výjev je doplněn planoucí perlou, jakožto symbolem moudrosti.

Balení všech proof mincí Lunární série III je koncipováno tak, aby si sběratelé mohli z krabiček, ve kterých jsou mince zabalené, postupně vytvořit celé dioráma zobrazující starověký mýtus vzniku čínského zvěrokruhu. Samozřejmostí je očíslovaný certifikát pravosti. Mince bullion jsou uloženy v ochranné plastové kapsli.

Stříbrné mince z Lunární série III

Co symbolizuje rok Draka?

Drak je v Asii je symbolem pozemského štěstí a nebeské moci. Je jedním z nejmocnějších a nejšťastnějších znamení v čínském zvěrokruhu. Lidé narozeni ve znamení Draka mají dle horoskopu neuvěřitelnou výdrž a pevné zdraví. Často jsou velmi úspěšní v lásce i v zaměstnání a bývají i dobře finančně zajištěni. I přes svůj divoký temperament jsou dobrými přáteli, které by každý chtěl mít po svém boku.

Drak je rozený optimista, upřímný a pravdomluvný. Působí na své okolí svou přirozenou elegancí, sebejistotou a originalitou. Je bojovníkem za pravdu, zastáncem slabších a vždy je připraven pomoci.  Někdy však vzhledem ke své spontánnosti a impulzivnosti jedná velmi neuváženě, není velký diplomat. Má také sklon vládnout ostatním.

Ročník narození: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024

Známé osobnosti narozené v roce Draka: Keanu Reeves, Chuck Norris, Robin Williams, Tom Jones, John Lennon, Al Pacino, Petr Čtvrtníček, Barbora Hrzánová, Tereza Kostková, Daniel Stach

Zlaté mince Rok Draka 2024

Mince z Lunární série III

Cena mincí z Lunární série III se pohybuje blízko cen investičních mincí a slitků. Avšak vzhledem k vysoké poptávce a přísně omezenému počtu vyražených kusů, jejich cena v čase rychle roste a brzy výrazně převyšuje cenu kovu.

Příkladem jsou Lunární série I a II. První emise jsou buď velmi drahé, nebo na trhu zcela vyprodané. Proto ti, kdo stihnou start nové série, mohou počítat s vysokým zhodnocením. Navíc si vytvoří krásnou sbírku za velmi výhodné ceny.

Prvních pět mincí z Lunární série III

Doporučujeme zakoupit vždy od každé mince více kusů, jednu do vlastní sbírky, další pro své blízké nebo pro případ pozdějšího prodeje. Pokud má člověk jen jednu sadu, bývá mu později líto ji prodat, přestože velmi zhodnotí. Proto je dobré mít pár jednotek kusů navíc.

Mince jsou navíc originálním dárkem pro všechny generace. Potěší nejen sběratele ale i ty, kdo se vdaném znamení narodili, nebo teprve narodí. Zlatá nebo stříbrná mince je skvělým dárkem do kolébky, který nosí štěstí a prosperitu.

Objednat minci

Tento článek je součástí našeho magazínu

Přečíst magazín
Stručně o tomto vydání

Přečíst magazín

Přihlaste se na událost

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Další informace obdržíte do Vašeho emailu.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.
Odkaz na přílohu

Další články z této kategorie

Chcete ochránit své úspory?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Napište nám a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním potvrzujete, že jste se seznámil/a s pravidly pro zpracování osobních údajů.
Děkujeme! Zprávu jsme v pořádku obdrželi.
Brzy se Vám ozve jeden z našich zkušených poradců.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.

59 poboček se skutečnými odborníky

Od začátku Golden Gate je pro nás důležité být tu pro vás osobně. Proto jsme vybudovali silnou síť poboček po celé České republice, kde nás můžete navštívit a poradit se s našimi certifikovanými poradci. Některé naše kanceláře fungují zároveň jako prostor pro bezpečné vyzvednutí kovů a jejich budoucí výkup. Přijďte se k nám přesvědčit, že vlastnit drahé kovy a bitcoin může opravdu každý.

Zobrazit pobočky

Vracíme penězům hodnotu

Pro ochranu vašich úspor si zvolte důvěryhodného partnera s historií

28 mld.+

korun jste
s námi již
investovali

71 235

spokojených klientů

13 let

chráníme vaše úspory

59

poboček po celé ČR