+420 776 448 853
(Po-Pá, 8:00-17:00)
Přidejte se k námAktuality
Klientská zóna
Komoditní účet
Pobočky
Kontakt
E-shop
Chci se poradit

Investiční magazín GMAG

Každý měsíc vám přinášíme zajímavé rozhovory, představujeme novinky a informujeme o tom, co se děje ve světě investic a na finančních trzích.

Golden Gate Magazín 3/2023

13.3.2023
16.3.2023
Investiční magazín GMAG

Představíme vám investiční strategii ekonoma a investora Štěpána Pírka, který je majitelem a správcem fondu Champions Fund. Jeho úspěch je kromě dlouholetých zkušeností a znalosti trhu postaven na robustní diverzifikaci. Přestože nejde o investice pro každého, všichni si z něj mohou vzít inspiraci pro svou vlastní investiční strategii. V žádném portfoliu by neměly chybět ani drahé kovy. Investice do zlatých slitků a mincí ze strany drobných spotřebitelů však ještě před třiceti lety nebyla tak samozřejmá jako dnes. Data Světové rady pro zlato porovnávají, jak do zlata investovali drobní střadatelé či centrální banky před třemi dekádami a dnes. Asi nepřekvapí, že největší obrat nastal po roce 2008, kdy se z do té doby opomíjené komodity stal doslova investiční hit. A tento trend si zlato udrželo dodnes. Centrální banky jej nakupují nejvíce v historii a retailoví klienti udržují svou poptávku po fyzickém kovu stabilní.

Golden Gate Magazín 2/2023

10.2.2023
13.2.2023
Investiční magazín GMAG

Únorové číslo tradičně věnujeme ohlédnutí za uplynulým rokem z pohledu naší společnosti. Letos počtvrté v řadě jsme dospěli ke skvělým, dokonce rekordním výsledkům. Naše retailové tržby meziročně vzrostly o 15 procent na více než pět miliard korun. Našim klientům jsme tak prodali přes 2‚5 tuny zlata a více než 34 tun stříbra. Hodnotu cílových částek u spořicích programů jsme v roce 2022 navýšili na 52‚4 miliardy korun.

Golden Gate Magazín 1/2023

20.1.2023
25.1.2023
Investiční magazín GMAG

V tomto čísle si můžete přečíst hned dva rozhovory: s Pavlem Rybou o možné měnové krizi a s Vladimírem Pikorou, ve kterém odpovídá na otázky publika z Vyšehradského fóra. Nově se můžete těšit na pravidelný sloupek Rosti Plachého, ve kterém vás bude informovat o novinkách ze světa bitcoinu.

Golden Gate Magazín 12/2022

10.12.2022
6.1.2023
Investiční magazín GMAG

V hlavním tématu se věnujeme zlatu. Shrneme si, jak se mu v letošním roce dařilo, proč je trh s fyzickým zlatem na historických maximech, přestože cena se prozatím drží relativně nízko. Úspěšný německý podnikatel, investor, historik a autor Rainer Zitelmann v rozhovoru představí svůj pohled na svobodné trhy a ekonomiku. Vychází z rozsáhlých studií a dat, některé z těchto výstupů si můžete přečíst v rozhovoru. Vrátíme se také k naší cestě do slévárny Valcambi. Spoluzakladatel Golden Gate Pavel Ryba prozradí své dojmy a poznatky, které si z návštěvy odvezl.

Golden Gate Magazín 11/2022

11.11.2022
11.11.2022
Investiční magazín GMAG

Podělíme o naše zážitky a poznatky z návštěvy švýcarské slévárny Valcambi, kterou jsme navštívili v říjnu. Možnost vidět celý proces výroby je velmi vzácnou příležitostí. Ohlédneme se také za jubilejním desátým ročníkem Vyšehradského fóra a připomeneme si nejdůležitější myšlenky z přednášek předních ekonomů Vladimíra Pikory a prof. Josefa Šímy. Na článek navazuje rozhovor s řečníkem osmého ročníku Ronaldem-Peterem Stoeferlem, který představuje svůj pohled na vývoj ceny zlata v této dekádě a možný vývoj inflace a ekonomiky. Představíme vám rovněž pátou minci naší unikátní série České hory s motivy nejvyššího vrcholu Krušných hor Klínovce a vlka obecného.

Golden Gate Magazín 10/2022

14.10.2022
14.10.2022
Investiční magazín GMAG

"Všechny krize nakonec vždy vedou k posunu a zlepšení," říká v rozhovoru hlavní analytik a zakladatel Golden Gate Pavel Ryba. Hovoří v něm o současné ekonomické situaci, vývoji cen drahých kovů, důvodech vysoké inflace a proč se i přes všechny negativní zprávy dívat do budoucna s optimismem. V říjnovém čísle se podíváme zároveň na to, co vše se nám v Golden Gate od založení firmy podařilo. Naším cílem je být co nejblíže lidem, proto vám představujeme nová výdejní místa, kde jsou vždy vítáni nejen naši klienti. Nechybí ani numismatická událost letošního podzimu mince Rok Zajíce z Lunární série III.

Golden Gate Magazín 9/2022

16.9.2022
16.9.2022
Investiční magazín GMAG

Rozhovor s Petrem Havlíčkem ze společnosti Atairu. Poradí, jak být lepším lídrem a jak lze firmy připravit na nejistou budoucnost. Seznámíme vás s naším kolegou Rosťou Plachým, který je jedním ze zakladatelů Bitcoinového účtu. V hlavním tématu se Pavel Ryba vyjádří k cenám nemovitostí a představí svůj výhled, s čím můžeme počítat v blízkém i střednědobém horizontu. Pozveme vás také na Vyšehradské fórum, největší konferenci o investicích v Česku.

Golden Gate Magazín 8/2022

15.8.2022
16.8.2022
Investiční magazín GMAG

Věnujeme se aktuálnímu vývoji cen drahých kovů. Pavel Ryba ve své krátké analýze vysvětlí, proč cena zlata stále ještě nevystřelila vzhůru, přestože podmínky v ekonomice jsou pro to nejpříznivější za několik dekád. Dozvíte se také, že sociální sítě nejsou jen zábava a prostředek k prokrastinaci, ale mohou nám pomoci i v našem byznyse. Jak na to, poradí v rozhovoru expertka na sociální sítě Eliška Vyhnánková. Kromě toho se dozvíte, na co si dávat pozor a jak si správně zabezpečit všechny své účty.

Golden Gate Magazín 7/2022

21.7.2022
22.7.2022
Investiční magazín GMAG

Inflace roste, finanční trhy se propadají. Ale i na současné době lze najít pozitivní aspekty a zajímavé impulzy. Klesající trhy mohou být příležitostí výhodněji investovat, rostoucí ceny mohou zase motivovat k zvýšení kvalifikace a příjmů. Jak na to, o tom se v našem rozhovoru radíme s koučkou a expertkou na osobní rozvoj Renatou Angelo. Začít sami u sebe změnou k lepšímu je podle ní nejlepší cestou, jak měnit i svět kolem nás.

Golden Gate Magazín 6/2022

17.6.2022
20.6.2022
Investiční magazín GMAG

Čeká nás období stagflace? Co můžeme v nejbližší době očekávat od centrálních bank a jakou roli bude v našem portfoliu hrát zlato? Dozvíte se ze shrnutí pravidelné publikace In Gold We Trust. V hlavním rozhovoru dokumentarista, cestovatel a youtuber Petr Horký vysvětluje, jak je v naší společnosti důležitá diskuze, proč potřebujeme jasná data a nikoliv dojmy, a jak se dívat na naši historii. Představíme vám také našeho kolegu Ivana Pištu a krásnou mexickou minci Libertad.

Golden Gate Magazín 05/2022

16.5.2022
17.5.2022
Investiční magazín GMAG

Představujeme vám čtvrtou minci ze série České hory Bukovec. Sérií vzdáváme hold krásám české přírody a zároveň podporujeme jej ochranu. Pro toto číslo nám rozhovor poskytl Josef Šíma, profesor ekonomie, uznávaná osobnost a autorita, jeden z nejlepších řečníků Vyšehradského fóra, dlouholetý zastánce rakouské školy. V předchozích dnech vyšla kniha Cesta proti proudu, ve které se společně s Monikou Rybovou formou dialogu zamýšlí nad aktuální ekonomickou a společenskou situací.

Golden Gate Magazín 04/2022

17.4.2022
20.4.2022
Investiční magazín GMAG

Vše, co potřebujete vědět o základních pojmech v investování, shrnutí vývoje cen zlata od Pavla Ryby a rozhovor s ředitelkou společnosti Lego Adrianou Jahňákovou o leadershipu a o tom, jak je pro firmu a celou společnost důležitá vize a vzdělávání. Představíme vám nejoblíbenější zlaté mince a našeho kolegu Radovana Kvapila. Pochlubíme se také prestižním ocenění, které obdržel náš magazín GMAG a Výroční zpráva za rok 2020.

Chcete ochránit své úspory?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Zprávu jsme v pořádku obdrželi.
Brzy se Vám ozve jeden z našich zkušených poradců.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.

Vracíme penězům hodnotu

Pro ochranu vašich úspor si zvolte důvěryhodného partnera s historií

185+

tun prodaných drahých kovů

62 515

spokojených klientů

11 let

chráníme vaše úspory

50

poboček po celé ČR