+420 776 448 853
(Po–Pá 8.00-17.00)
Přidejte se k námAktuality
Klientská zóna
Komoditní účet
Pobočky
Kontakt
E-shop
Chci se poradit

Investiční magazín GMAG

Každý měsíc vám přinášíme zajímavé rozhovory, představujeme novinky a informujeme o tom, co se děje ve světě investic a na finančních trzích.

Golden Gate Magazín 09/2023

18.9.2023
20.9.2023
Investiční magazín GMAG

Věnujeme se praktickým otázkám, jako jsou základy investování a spoření. Zopakujeme si, proč je důležitá diverzifikace a jak se vhodně zvolenými nástroji připravit na všechny scénáře v ekonomice. Poskytneme praktické rady, jak si zařídit vedlejší příjem, jak spravovat a rozmnožovat úspory.

Golden Gate Magazín 8/2023

11.8.2023
11.8.2023
Investiční magazín GMAG

Srpnové číslo přináší rozhovor se slovenským ekonomem a analytikem Ronaldem Ižipem na téma zadluženosti ekonomik a inflace. Kromě toho se dozvíte, co nejvíce ohrožuje globální ekonomiku, jaké jsou možnosti, jak nadcházející recesi zvrátit, a také, do čeho investovat, abyste ochránili své úspory. Poohlédneme se za minulými ročníky investiční konference Vyšehradského fóra a připomeneme si, proč je stříbro odvěkou jistotou v ochraně majetku.

Golden Gate Magazín 7/2023

14.7.2023
25.7.2023
Investiční magazín GMAG

Přinášíme vám rozhovor s jednou z nejinspirativnějších žen ve veřejném prostoru, marketingovou ředitelkou společnosti Mattel Lenkou Helenou Koenigsmark. Povídali jsme si o postavení žen v byznyse i v politice, o životě s těžce postiženým dítětem, o potřebě pomáhat, ale i o tom, jak vést lidi. Zopakovali jsme si také, proč by měl každý z nás mít zlato v portfoliu a jaké jsou motivy lidí po celém světě nakupovat zlaté slitky.

Golden Gate Magazín 06/2023

18.6.2023
18.6.2023
Investiční magazín GMAG

Shrnutí pravidelné zprávy In Gold We Trust společnosti Incrementum a rozhovor s ekonomem Štěpánem Křečkem o inflaci, vývoji trhů a možném vývoji v následujících letech.

Golden Gate Magazín 05/2023

15.5.2023
22.5.2023
Investiční magazín GMAG

Na trzích přetrvává nejistota a zůstávají stejné otázky. Centrální banky vedou boj s inflací zvýšením úrokových sazeb po dlouhé éře levných peněz. Přirozená a logická monetární politika však začíná způsobovat problémy finančnímu sektoru. Na straně druhé jsou tak vlády odhodlány zachraňovat ohrožené banky dodáním neomezených garancí a další potřebné likvidity. Stále generují obrovské deficity a působí proinflačně. Připomíná nám to jízdu s jednou nohou na brzdě a druhou na plynu? Na tyto otázky se pokusíme najít odpověď a na téma dluh, inflace si v tomto čísle popovídáme s ekonomem Dominikem Stroukalem.

Golden Gate Magazín 4/2023

18.4.2023
18.6.2023
Investiční magazín GMAG

Podíváme na současné dění v bankovním systému a důvody, proč ve Spojených státech zkrachovalo několik bank. Zajímavá je také situace na nemovitostním trhu, protože po dekádě nízkých sazeb přišel velmi rychlý nárůst, který byl pro mnohé překvapením, a jak se situace bude nadále vyvíjet, si přečtěte v rozhovoru s Pavlem Rybou.

Golden Gate Magazín 3/2023

13.3.2023
16.3.2023
Investiční magazín GMAG

Představíme vám investiční strategii ekonoma a investora Štěpána Pírka, který je majitelem a správcem fondu Champions Fund. Jeho úspěch je kromě dlouholetých zkušeností a znalosti trhu postaven na robustní diverzifikaci. Přestože nejde o investice pro každého, všichni si z něj mohou vzít inspiraci pro svou vlastní investiční strategii. V žádném portfoliu by neměly chybět ani drahé kovy. Investice do zlatých slitků a mincí ze strany drobných spotřebitelů však ještě před třiceti lety nebyla tak samozřejmá jako dnes. Data Světové rady pro zlato porovnávají, jak do zlata investovali drobní střadatelé či centrální banky před třemi dekádami a dnes. Asi nepřekvapí, že největší obrat nastal po roce 2008, kdy se z do té doby opomíjené komodity stal doslova investiční hit. A tento trend si zlato udrželo dodnes. Centrální banky jej nakupují nejvíce v historii a retailoví klienti udržují svou poptávku po fyzickém kovu stabilní.

Golden Gate Magazín 2/2023

10.2.2023
13.2.2023
Investiční magazín GMAG

Únorové číslo tradičně věnujeme ohlédnutí za uplynulým rokem z pohledu naší společnosti. Letos počtvrté v řadě jsme dospěli ke skvělým, dokonce rekordním výsledkům. Naše retailové tržby meziročně vzrostly o 15 procent na více než pět miliard korun. Našim klientům jsme tak prodali přes 2‚5 tuny zlata a více než 34 tun stříbra. Hodnotu cílových částek u spořicích programů jsme v roce 2022 navýšili na 52‚4 miliardy korun.

Golden Gate Magazín 1/2023

20.1.2023
25.1.2023
Investiční magazín GMAG

V tomto čísle si můžete přečíst hned dva rozhovory: s Pavlem Rybou o možné měnové krizi a s Vladimírem Pikorou, ve kterém odpovídá na otázky publika z Vyšehradského fóra. Nově se můžete těšit na pravidelný sloupek Rosti Plachého, ve kterém vás bude informovat o novinkách ze světa bitcoinu.

Golden Gate Magazín 12/2022

10.12.2022
6.1.2023
Investiční magazín GMAG

V hlavním tématu se věnujeme zlatu. Shrneme si, jak se mu v letošním roce dařilo, proč je trh s fyzickým zlatem na historických maximech, přestože cena se prozatím drží relativně nízko. Úspěšný německý podnikatel, investor, historik a autor Rainer Zitelmann v rozhovoru představí svůj pohled na svobodné trhy a ekonomiku. Vychází z rozsáhlých studií a dat, některé z těchto výstupů si můžete přečíst v rozhovoru. Vrátíme se také k naší cestě do slévárny Valcambi. Spoluzakladatel Golden Gate Pavel Ryba prozradí své dojmy a poznatky, které si z návštěvy odvezl.

Golden Gate Magazín 11/2022

11.11.2022
11.11.2022
Investiční magazín GMAG

Podělíme o naše zážitky a poznatky z návštěvy švýcarské slévárny Valcambi, kterou jsme navštívili v říjnu. Možnost vidět celý proces výroby je velmi vzácnou příležitostí. Ohlédneme se také za jubilejním desátým ročníkem Vyšehradského fóra a připomeneme si nejdůležitější myšlenky z přednášek předních ekonomů Vladimíra Pikory a prof. Josefa Šímy. Na článek navazuje rozhovor s řečníkem osmého ročníku Ronaldem-Peterem Stoeferlem, který představuje svůj pohled na vývoj ceny zlata v této dekádě a možný vývoj inflace a ekonomiky. Představíme vám rovněž pátou minci naší unikátní série České hory s motivy nejvyššího vrcholu Krušných hor Klínovce a vlka obecného.

Golden Gate Magazín 10/2022

14.10.2022
14.10.2022
Investiční magazín GMAG

"Všechny krize nakonec vždy vedou k posunu a zlepšení," říká v rozhovoru hlavní analytik a zakladatel Golden Gate Pavel Ryba. Hovoří v něm o současné ekonomické situaci, vývoji cen drahých kovů, důvodech vysoké inflace a proč se i přes všechny negativní zprávy dívat do budoucna s optimismem. V říjnovém čísle se podíváme zároveň na to, co vše se nám v Golden Gate od založení firmy podařilo. Naším cílem je být co nejblíže lidem, proto vám představujeme nová výdejní místa, kde jsou vždy vítáni nejen naši klienti. Nechybí ani numismatická událost letošního podzimu mince Rok Zajíce z Lunární série III.

Chcete ochránit své úspory?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Zprávu jsme v pořádku obdrželi.
Brzy se Vám ozve jeden z našich zkušených poradců.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.

Vracíme penězům hodnotu

Pro ochranu vašich úspor si zvolte důvěryhodného partnera s historií

185+

tun prodaných drahých kovů

65 625

spokojených klientů

12 let

chráníme vaše úspory

58

poboček po celé ČR