x
+420 776 448 853
(Po–Pá 8.00-17.00)
Komoditní účet
Bitcoinový účet
Pobočky
Kontakt
E-shop
Chci se poradit

Investiční magazín GMAG

Každý měsíc vám přinášíme zajímavé rozhovory, představujeme novinky a informujeme o tom, co se děje ve světě investic a na finančních trzích.

Golden Gate Magazín 4/2024

22.4.2024
22.4.2024
Investiční magazín GMAG

V tomto čísle vám představíme náš nový unikátní projekt, fotografii vytištěnou na stříbrném plátu. Dále se budeme věnovat důležité události, tzv. půlení bitcoinu. Co od něj očekávat a proč k němu dochází, vám prozradí náš analytik Pavel Ryba. Hlavní rozhovor patří bývalému viceguvernérovi České národní banky a v současné době propagátorovi českého sklářství Pavlu Kysilkovi. Povídali jsme si o příčinách inflace, energetice a také, co stojí za světovým úspěchem českých sklářů.

Golden Gate Magazín 3/2024

17.3.2024
18.3.2024
Investiční magazín GMAG

Spoluzakladatel Golden Gate Pavel Ryba prozrazuje, jak vnímá současnou kondici české a světové ekonomiky. Prozradí, kde vidí největší rizika a jaký vývoj očekává v budoucnu. Ať už nastane jakýkoli scénář, chytrá investiční strategie ochrání vaše úspory před inflací, deflací i ekonomickou krizí. Jednou z těchto strategií je permanentní portfolio, které vám v tomto čísle podrobněji představíme.

Golden Gate Magazín 2/2024

19.2.2024
20.2.2024
Investiční magazín GMAG

V únorovém vydání si tradičně shrneme uplynulý rok z pohledu naší společnosti v rozhovoru s Liborem Brůnou a Tomášem Míčou. Dozvíte se, jak vnímají uplynulé období z jejich osobních pohledů. Přestože jsme poprvé po čtyřech letech nezaznamenali rekordní rok, považujeme ho za úspěšný. Poptávka po zlatě byla silná především v 1. čtvrtletí v důsledku bankovní krize v Americe a pak ve 4. čtvrtletí, kdy mělo vliv dosažení historického maxima na ceně zlata. Prozradíme i plány do budoucna a na jaké nové produkty se v brzké době můžete těšit.

Golden Gate Magazín 1/2024

12.1.2024
12.1.2024
Investiční magazín GMAG

Oslovili jsme přední české ekonomy, aby se podělili o své predikce, jak se bude dařit zlatu v letošním roce, a většina z nich vyznívá pro drahé kovy více než pozitivně. Rozhovor s podnikatelkou a byznys mentorkou Margaretou Křížovou vás může inspirovat při vaší cestě v podnikání. Dočtete se, jak začít, na co si dát pozor, ale také to, že podnikání není pro každého, a dozvíte se i zajímavé příklady ze světa byznysu. Připravili jsme pro vás rovněž novou rubriku, která představí poutavé příběhy zlata. Začneme historií peněz, jak se ze zlata a stříbra stal měnový kov.

Golden Gate Magazín 12/2023

8.12.2023
11.12.2023
Investiční magazín GMAG

V hlavním článku si můžete přečíst shrnutí průzkumu, který pro nás připravila společnost Median. Vyplývá z něj, že inflace je pro mnoho lidí důležité téma, ale stále si nevědí rady, jak své úspory ochránit. Na druhou stranu považují zlato za bezpečí a jistotu. Témata spoření a investování jsou stěžejní také v rozhovorech s řečníky Vyšehradského fóra Štěpánem Pírkem a Pavlem Rybou. Odpovídali na otázky publika, na které se v průběhu večera již nedostalo. Věnují se nejen tomu, jak začít investovat a jakou si nastavit strategii, ale také poskytnou pár tipů, jak zvýšit své příjmy a jak investovat do sebe sama.

Golden Gate Magazín 11/2023

19.11.2023
23.11.2023
Investiční magazín GMAG

Shrnutí jedenáctého ročníku Vyšehradského fóra a přednášek ekonoma Štěpána Pírka a hlavního analytika Golden Gate Pavla Ryby. Též nabídneme pokračování rozhovoru s ekonomkou Janou Matesovou o tom, jak nastartovat podnikatelské prostředí v Česku a představíme dlouho očekávanou minci Rok Draka 2024 z Lunární série III.

Golden Gate Magazín 10/2023

15.10.2023
16.10.2023
Investiční magazín GMAG

Představujeme vám sedmou minci z naší autorské série České hory s motivem hory Praděd. V rozhovoru s ekonomkou Janou Matesovou se dočtete o aktuálních a střednědobých problémech českého hospodářství, probereme důsledky dlouhodobé fiskální a monetární politiky. Rozebereme nevyvážené veřejné finance uplynulých let, nedostatek investic, potřebu brzdit provozní výdaje, nutnost reforem.

Golden Gate Magazín 09/2023

18.9.2023
20.9.2023
Investiční magazín GMAG

Věnujeme se praktickým otázkám, jako jsou základy investování a spoření. Zopakujeme si, proč je důležitá diverzifikace a jak se vhodně zvolenými nástroji připravit na všechny scénáře v ekonomice. Poskytneme praktické rady, jak si zařídit vedlejší příjem, jak spravovat a rozmnožovat úspory.

Golden Gate Magazín 8/2023

11.8.2023
11.8.2023
Investiční magazín GMAG

Srpnové číslo přináší rozhovor se slovenským ekonomem a analytikem Ronaldem Ižipem na téma zadluženosti ekonomik a inflace. Kromě toho se dozvíte, co nejvíce ohrožuje globální ekonomiku, jaké jsou možnosti, jak nadcházející recesi zvrátit, a také, do čeho investovat, abyste ochránili své úspory. Poohlédneme se za minulými ročníky investiční konference Vyšehradského fóra a připomeneme si, proč je stříbro odvěkou jistotou v ochraně majetku.

Golden Gate Magazín 7/2023

14.7.2023
25.7.2023
Investiční magazín GMAG

Přinášíme vám rozhovor s jednou z nejinspirativnějších žen ve veřejném prostoru, marketingovou ředitelkou společnosti Mattel Lenkou Helenou Koenigsmark. Povídali jsme si o postavení žen v byznyse i v politice, o životě s těžce postiženým dítětem, o potřebě pomáhat, ale i o tom, jak vést lidi. Zopakovali jsme si také, proč by měl každý z nás mít zlato v portfoliu a jaké jsou motivy lidí po celém světě nakupovat zlaté slitky.

Golden Gate Magazín 06/2023

18.6.2023
18.6.2023
Investiční magazín GMAG

Shrnutí pravidelné zprávy In Gold We Trust společnosti Incrementum a rozhovor s ekonomem Štěpánem Křečkem o inflaci, vývoji trhů a možném vývoji v následujících letech.

Golden Gate Magazín 05/2023

15.5.2023
22.5.2023
Investiční magazín GMAG

Na trzích přetrvává nejistota a zůstávají stejné otázky. Centrální banky vedou boj s inflací zvýšením úrokových sazeb po dlouhé éře levných peněz. Přirozená a logická monetární politika však začíná způsobovat problémy finančnímu sektoru. Na straně druhé jsou tak vlády odhodlány zachraňovat ohrožené banky dodáním neomezených garancí a další potřebné likvidity. Stále generují obrovské deficity a působí proinflačně. Připomíná nám to jízdu s jednou nohou na brzdě a druhou na plynu? Na tyto otázky se pokusíme najít odpověď a na téma dluh, inflace si v tomto čísle popovídáme s ekonomem Dominikem Stroukalem.

Chcete ochránit své úspory?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Zanechte nám své kontaktní údaje a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Zprávu jsme v pořádku obdrželi.
Brzy se Vám ozve jeden z našich zkušených poradců.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.

Vracíme penězům hodnotu

Pro ochranu vašich úspor si zvolte důvěryhodného partnera s historií

238+

tun prodaných drahých kovů

70 097

spokojených klientů

13 let

chráníme vaše úspory

60

poboček po celé ČR