02-2021-Lunar-Group-Bullion-Group-Mood-Shot-LowRes

Lunární série III – Rok Tygra 2022

Lunární série zlatých a stříbrných investičních mincí patří už po více než dvě dekády mezi sběrateli a investory k těm nejvyhledávanějším. Každý rok vydává mincovna The Perth Mint řadu mincí s odpovídajícím znamením čínského zvěrokruhu a toto září vychází již 3. mince Rok Tygra 2022.

Tygr představuje v čínském horoskopu odhodlání, odvahu, sebedůvěru a šarm. Lidé narození v tomto znamení, tedy v letech 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022 milují výzvy a překvapení. Obvykle vyjdou z boje jako vítězové, ať už je to v zasedací místnosti, nebo v domácnosti. Jsou srdeční, mají své přirozené kouzlo. V čínské tradici je tygr považován za krále zvířat, nerad se podřizuje druhým, v tomto znamení se často rodí vůdcové a revolucionáři. Rok v nadvládě Tygra by měl být dynamický, zaměřený na pokrok a ambice. Dařit se bude všem vašim plánům a budou se plnit i vaše tajná přání. Tedy pokud na jejich splnění budete aktivně pracovat.

Mince Rok Tygra 2022 je investicí s velkým potenciálem, zajímavým sběratelským kouskem, ale i malým uměleckým dílem. Zlatá varianta zobrazuje profil dospělého tygra opírajícího se o vrchol skály. Ohlíží se dozadu a jeho otevřená čelist odhaluje ostré zuby. Na stříbrné verzi je zachyceno tygří mládě následující svého rodiče ve skalnatém terénu s kapradinami a bambusem.

Balení všech proof mincí Lunární série III je koncipováno tak, aby si sběratelé mohli z krabiček, ve kterých jsou mince zabalené, postupně vytvořit celé dioráma zobrazující starověký mýtus vzniku čínského zvěrokruhu. Samozřejmostí je očíslovaný certifikát pravosti. Mince bullion jsou uloženy v ochranné plastové kapsli.

Proof mince jsou uloženy do krásných krabiček

Cena mincí z Lunární série se pohybuje blízko cen investičních mincí a slitků. Avšak vzhledem k vysoké poptávce a přísně omezenému počtu vyražených kusů jejich cena v čase rychle roste a brzy výrazně převyšuje cenu kovu. Příkladem jsou první a druhá emise, které jsou aktuálně buď velmi drahé, nebo na trhu zcela nedostupné. První mince třetí Lunární série Rok Myši 2020 a Rok Buvola 2021 zaznamenaly obrovský úspěch a některé jejich gramáže jsou už zcela vyprodány.

Proto ti, kdo stihnou nakoupit včas, mohou počítat s vysokým zhodnocením. Navíc si vytvoří krásnou sbírku za velmi výhodné ceny. Mince z Lunární série jsou také originálním dárkem pro všechny generace. Potěší nejen sběratele, ale i ty, kdo se v daném znamení narodili, nebo teprve narodí.

sdílejte článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email
Kontaktní formulář