POŘÁDÁME VZDĚLÁVACÍ PŘEDNÁŠKY

Rozvoj a vzdělávání

K našim důležitým hodnotám patří rozvoj a vzdělávání. Klademe na ně důraz nejen v našem týmu, ale i u našich klientů a poradců. Proto pro ně a pro širokou veřejnost pořádáme řadu vzdělávacích akcí. Organizujeme semináře a přednášky, vydáváme  pravidelné magazíny a komentujeme aktuální dění na komoditních trzích a v ekonomice.

Naší největší akcí je konference Vyšehradské fórum. Už několik let po sobě přináší veřejnosti srozumitelné a objektivní informace o aktuálních ekonomických tématech a možnostech investic v podání ekonomických špiček. Vyšehradské fórum se díky tomu stalo největší investiční konferencí v České republice i na Slovensku.
V roce 2020 proběhne již osmý ročník.

Dům, který postavilo stříbro

Nejnovější přednáška Pavla Ryby představuje stříbro jako strategickou průmyslovou komoditu a zároveň jedinečnou investici s ohromným potenciálem.

Stříbro je v moderním světě prakticky nepostradatelné. Má více než 10 tisíc uplatnění a po ropě jde o nejvyužívanější komoditu v průmyslu. Cena stříbra se však v posledních letech pohybovala extrémně nízko. To mělo vliv na pokles jeho těžby a recyklace, která se producentům dlouhodobě nevyplácí. Poptávka po bílém kovu proto v posledních letech silně převyšuje nabídku a deficit se musí pokrývat z vytěžených zásob. „Stříbro se tak paradoxně stalo vzácnější než zlato, dostupného vytěženého stříbra je v současnosti pětkrát méně než zlata,“ uvádí Pavel Ryba ve své přednášce. Přesto je v současnosti stříbro asi 70krát levnější než zlato.

Dům, který postavilo stříbro
Dům, který postavilo stříbro

Navíc je stříbro zajímavým a nedoceněným investičním nástrojem, který se řadí k tzv. bezpečným přístavům. Jeho cena roste, když stoupají nervozita na trzích nebo inflace. Právě nákupy investorů a jejich snaha zabezpečit svá portfolia před rizikem a rostoucí inflací budou mít podle obchodního ředitele Golden Gate na růst ceny stříbra největší vliv.

Trh se stříbrem je velmi malý, to znamená, že při nárůstu poptávky zhodnocuje mnohem více a rychleji než jiné kovy. Podobně výrazně však může při poklesu zájmu zase propadnout, na to musí být každý investor do stříbra připraven. Pokud však zvládne více adrenalinu, Pavel Ryba mu na závěr své přednášky představí strategii, jak si lze díky dobře načasované investici do stříbra vydělat na dům, nebo dokonce na obytnou čtvrť.

Přednášky pořádáme po celé České republice. Napište nám přes kontaktní formulář a my Vám rádi sdělíme nejbližší termíny a místa konání. Nebo nás sledujte na Facebooku.

Cykly bohatství

Ekonomická přednáška vysvětluje principy fungování ekonomických cyklů a to, jaký mají vliv na ceny dluhopisů, akcií, nemovitostí a komodit. Zjistíte, v jaké fázi cyklu se právě nacházíme, a naučíte se, jak si vybudovat vlastní cyklus bohatství.
Přednášky Cykly bohatství v sobě obsahují celou investiční filozofii Golden Gate. Doporučujeme nakupovat drahé kovy, protože jsou právě teď velmi podhodnocené.

Přednášku si můžete poslechnout v Praze i v regionech v podání našeho obchodního ředitele Pavla Ryby nebo makroekonomického analytika Golden Gate Marka Brávníka.

Napište nám přes kontaktní formulář a my Vám rádi sdělíme nejbližší termíny a místa konání přednášky. Nebo nás sledujte na Facebooku.

Přehrát video

Jak bezpečně splatit hypotéku​

Jak bezpečně splatit hypotéku

Přednáška Pavla Ryby, jak zvládnout hypotéku navzdory rostoucím sazbám a změnám v ekonomice
Hypoteční trh v České republice zažil v roce 2018 zlomový rok. Česká národní banka pětkrát zvýšila úrokové sazby a zpřísnila hypotékám pravidla. Po několika letech extrémně nízkých úroků proto došlo k jejich výraznému růstu. Ještě donedávna se úroky pohybovaly na úrovni 1,5 %, na začátku roku 2019 už překročily 3 %. Rostoucí sazby budou pro mnoho majitelů hypoték znamenat velký zásah do rodinného rozpočtu, a někdy dokonce ovlivní jejich schopnost splácet. Jak se na nadcházející situaci připravit? Jak se bude dále vyvíjet trh s nemovitostmi? Jak si správně vytvořit kvalitní finanční rezervu a jakou roli v tom hrají drahé kovy? Na tyto a další otázky vám odpoví nová přednáška Pavla Ryby „Jak bezpečně splatit hypotéku“. Přednášky se konají jak v regionech, tak v Praze na VŠE. 

Napište nám přes kontaktní formulář a my Vám rádi sdělíme nejbližší termíny a místa konání přednášky. Nebo nás sledujte na Facebooku.

Vyšehradské fórum

Naší největší akcí je konference Vyšehradské fórum. Už několik let po sobě přináší veřejnosti srozumitelné a objektivní informace o aktuálních ekonomických tématech a možnostech investic v podání ekonomických špiček.  8. ročník se konal 22. 10. 2020, poprvé on-line a se zahraniční účastí. Své přednášky představili rakouský ekonom Ronald-Peter Stoeferle a zakladatel GOLDEN GATE CZ Pavel Ryba. Přímý přenos sledovalo více než 3000 lidí. Společným tématem byla investiční vize pro následující dekádu na pozadí epidemie covid-19 a nástupu ekonomické krize.

 

Vyšehradské fórum

RONALD-PETER STOEFERLE, CMT

Rakouský ekonom a vedoucí společník investiční společnosti Incrementum AG, kde odpovídá za výzkum a správu portfolia. Vystudoval podnikovou administrativu a finance ve Spojených státech a Vídeňskou univerzitu ekonomiky a obchodu. Po absolutoriu nastoupil do výzkumného oddělení Erste Group, kde v roce 2007 vydal svou první zprávu In Gold We Trust. V průběhu let se tato studie stala jednou z nejprestižnějších publikací o zlatě, penězích a inflaci. Je také spoluautorem mezinárodního bestselleru Rakouská škola pro investory. Ronald je ženatý a hrdým otcem tří dcer. Volný čas tráví se svou rodinou, rád sleduje a hraje fotbal, běhá a navštěvuje koncerty klasické hudby.

PAVEL RYBA

Obchodní ředitel, hlavní analytik a jeden ze zakladatelů GOLDEN GATE CZ. Vždy se zajímal o ekonomiku, investice a obchod, který se stal hlavním pilířem jeho profesního života. Připravuje ekonomické analýzy a pro média komentuje dění na trzích. Na pražské VŠE a dalších vysokých školách vystupuje s přednáškou Cykly bohatství a Dům, který postavilo stříbro. Pavel Ryba je velkým propagátorem podnikání, protože je podle něj cestou ke svobodě a nejlepším způsobem, jak pozitivně ovlivnit celou společnost. V letošním roce vydal svou první knihu Zlatý boss, který chodil bos. Pavel je ženatý, rád cestuje a věnuje se muškaření.
Kontaktní formulář