SEDM DIVŮ SVĚTA

První vlastní sérii stříbrných mincí jsme zkompletovali v květnu 2018. Finální mincí byl Cristo Redentor (Kristus Spasitel) zobrazující slavný monument nad brazilským Rio de Janeirem. Doplnil tak dříve vydané mince KoloseumVelká čínská zeďTádž MahalMachu Picchu, Chichén Itzá a Petra.

Motiv Sedm divů jsme zvolili na základě přání našich klientů. Všechny divy považujeme za unikátní a obdivuhodné stavby, které ohromují lidstvo už po staletí. Připomínají nám, že člověk, pokud chce, může dokázat takřka cokoli. Zároveň je však dobré si připomenout, že všechny velké civilizace se rozpadly kvůli tomu, že jejich panovníci začali znehodnocovat měnu snižováním podílu drahých kovů právě v mincích. Všechny mince jsou raženy v limitované edici 3 000 kusů. Na lícové straně mincí figurují portrét Jejího Veličenstva královny Alžběty II. a nominální hodnota, na rubové straně dominuje motiv jednoho z divů. Mince měří v průměru 37 mm a váží 31,1 g. Autorem designu mincí je mladý a velmi úspěšný návrhář Asamat Baltaev, který má na svém kontě už mnoho zdařilých realizací mincí a medailí.

Sada Sedm divů světa Golden Gate
stříbrná mince Colosseo Golden Gate

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář