+420 776 448 853
(Po-Pá, 8:00-17:00)
Přidejte se k námAktuality
Klientská zóna
Komoditní účet
Pobočky
Kontakt
E-shop
Chci se poradit
Drahé kovy

Emisní náklad

Emisní náklad nebo též „maximální ražba“, „deklarovaná ražba“ či „limit emise“ udává jaké maximální množství jednotlivých mincí či medailí plánuje mincovna celkově vyrazit. Pokud mincovna uvede, že emisní náklad mince bude 10 000 ks pro celý svět, sběratel si může být na 100 % jistý, že mincovna jich nikdy nevyrobí více.

Limit emise nám poskytuje určité vodítko budoucí „vzácnosti“. Čím menší jsou emisní náklady, tím může mince nabývat na hodnotě. Jsou např. exkluzivní sběratelské sady, kterých je vyrobeno pouze pár desítek kusů. Nicméně nejvýznamnějšími faktory ovlivňujícími hodnotu mince jsou nabídka a poptávka. Počet ražených mincí ovlivňuje pouze nabídku, a pokud by poptávka měla toto číslo převýšit, pak hodnota mince může výrazně vzrůst.

Mincovny si vedou historické záznamy o tom, kolik mincí razí a vydávají. Celkový skutečný vyrobený počet jednotlivých mincí se nazývá ražba. Ražby by neměly být zaměňovány s emisními limity, což je počet mincí, které mincovna navrhuje razit. Ražba je pak skutečný počet vyrobených mincí, který může být nižší než limit emise, ale neměl by jej překročit.

Chcete ochránit své úspory?

Nechte si nezávazně poradit, rádi vám pomůžeme. Napište nám a my se vám v nejbližší době ozveme.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.
Děkujeme! Zprávu jsme v pořádku obdrželi.
Brzy se Vám ozve jeden z našich zkušených poradců.
Něco se pokazilo, zkuste to prosím znovu a zkontrolujte vaše připojení k internetu.

Vracíme penězům hodnotu

Pro ochranu vašich úspor si zvolte důvěryhodného partnera s historií

185+

tun prodaných drahých kovů

62 513

spokojených klientů

11 let

chráníme vaše úspory

50

poboček po celé ČR