Do článku

Lunární série III – Rok Buvola 2021

Proslulá australská mincovna a slévárna The Perth Mint vydává již druhou minci Lunární série III inspirovanou čínským horoskopem.

Lunární série patří k tomu nejlepšímu ze současné numismatiky. Mince se mohou pochlubit nejvyšší ryzostí, špičkovým zpracováním a designem od nejlepších světových návrhářů. Řada je věnována dvanáctiletému cyklu čínského kalendáře a každý rok vycházejí mince s odpovídajícím znamením zvěrokruhu.

Buvol je v čínském horoskopu považován za symbol rodu. Je ochráncem rodinného štěstí, tradic a věrnosti. Lidé narození v tomto znamení, tedy v letech 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009 a 2021, jsou laskaví, inteligentní, čestní a spolehliví. Ostatní je obdivují pro jejich pracovitost, logické myšlení a vnitřní klid. Jsou také uznáváni jako skvělí vůdci. Buvol je po myši druhým znamením čínského zvěrokruhu. Rok v jeho nadvládě má být obdobím odpovědnosti, tvrdé práce a trpělivosti. Abychom v roce buvola uspěli, měli bychom být pilní a disciplinovaní a připraveni otevřít se změnám a novým zkušenostem.

Mince Rok Buvola 2021 je investicí s velkým potenciálem, zajímavým sběratelským kouskem, ale i malým uměleckým dílem. Zlatá varianta zobrazuje stylizovaný portrét buvola mezi bambusovými stonky, stříbrná pak zobrazuje dospělého jedince s mládětem. Kompozici doplňuje rozkvetlá třešňová větvička a v pozadí vesnice v horách.

Cena mincí z Lunární série se pohybuje blízko cen investičních mincí a slitků. Avšak vzhledem k vysoké poptávce a přísně omezenému počtu vyražených kusů jejich cena v čase rychle roste a brzy výrazně převyšuje cenu kovu. Příkladem jsou první a druhá emise, které jsou aktuálně buď velmi drahé, nebo na trhu zcela nedostupné. První mince třetí Lunární série Rok Myši 2020 zaznamenala obrovský úspěch a některé její gramáže jsou už cela vyprodány.

Proto ti, kdo stihnou nakoupit včas, mohou počítat s vysokým zhodnocením. Navíc si vytvoří krásnou sbírku za velmi výhodné ceny. Mince z Lunární série jsou také originálním dárkem pro všechny generace. Potěší nejen sběratele, ale i ty, kdo se v daném znamení narodili, nebo teprve narodí.

sdílejte článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on print
Share on email

Důležité upozornění

Naše výdejní místa jsou od 22. 10. 2020 i nadále k dispozici pro rezervovaný výdej kovů. Z důvodů omezení však není možný prodej za hotové, ani prodej materiálů a knih. Doporučujeme využít možnosti zaslání zboží prostřednictvím poštovní zásilky.

Děkujeme

Kontaktní formulář